Nawigacja

Aktualności

Cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych organizowany przez MEN i IPN

Z powodu epidemii koronawirusa zaplanowany na 15-16 kwietnia 2019 r. cykl nie odbędzie się. O nowym terminie poinformujemy, gdy sytuacja na to pozwoli.

Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają w roku szkolnym 2019/2020 do udziału w kolejnym cyklu szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tegoroczna edycja, realizowana w kilkunastu miastach Polski, poświęcona będzie genezie dwóch XX-wiecznych zbrodniczych systemów: komunizmu i nazizmu. Wykłady i warsztaty, poprowadzone przez specjalistów z tego zakresu, podpowiedzą, jak uczyć o tych niełatwych sprawach w szkołach średnich oraz dwóch ostatnich klasach szkoły podstawowej.

Nauczyciele pod kierunkiem edukatorów zapoznają się z najważniejszymi tekstami źródłowymi, materiałami ikonograficznymi oraz multimediami przedstawiającymi ideologię i praktykę ustrojów totalitarnych. Na zakończenie uczestnicy otrzymają stosowne certyfikaty oraz zaświadczenia.

Szkolenie zaplanowane w dniach 15-16 kwietnia 2020 r. nie odbędzie się, o nowym terminie poinformujemy, gdy sytuacja na to pozwoli.

Zgłoszenia na podstawie wypełnionej elektronicznie karty zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc pod adresem mailowym ewelina.malachowska@ipn.gov.pl

do góry