Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Koncert „Tęskni dzioucha do syneczka”– Katowice, 8 grudnia 2023

Śląskie pieśni powstańcze w opracowaniu Sabiny Meck w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia“.

Uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar, które zginęły w wyniku działań terroru komunistycznego i zbrodni niemieckich – 1 grudnia 2023

1 grudnia 2023 roku w Belwederze w Warszawie ogłosiliśmy nazwiska 20 osób, których szczątki zostały odnalezione i zidentyfikowane w ramach działań Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród nich znaleźli się m.in. żołnierze Zgrupowania NSZ kpt. Henryka Flamego ps. „Bartek” oraz ofiary terroru komunistycznego pogrzebane na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej bytomski dom „Ul“ – Bytom, 1 grudnia 2023

Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP Bytom. Tablicę zaprojektowaną na zlecenie Hufca ZHP Bytom sfinansowało Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Katowicach.

Seminarium dla nauczycieli „Represje za pomoc Żydom na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej" - Gliwice, 30 listopada 2023

30 listopada 2023 r. w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach, przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14, odbyło się seminarium dla nauczycieli pod tytułem "Represje za pomoc Żydom na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej".

Wykład dla Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa – Częstochowa, 29 listopada 2023

Zajęcia edukacyjne „Drużyna Inki” w Przystankach Historia IPN w Częstochowie i Katowicach, 28-29 listopada 2023

Aktualności

Polecane

Losy pewnej fotografii

150. rocznica urodzin Wojciecha Korfantego

Oferta edukacyjna OBEN IPN w Katowicach na rok szkolny 2023/2024

Na skróty

do góry