Nawigacja

Aktualności

„PodCzas – Podcast IPN Katowice“ – Powracamy po swoich. Poszukiwania Żołnierzy Wyklętych na terenie województwa śląskiego, 27 marca 2024

Zapraszamy na nowy odcinek podcastu na platformie Spotify

Jakie zadania w ramach IPN realizuje Biuro Poszukiwań i Identyfikacji? Jak przebiegała akcja poszukiwawcza w Raciborzu? Kogo udało się odnaleźć i zidentyfikować na cmentarzu parafialnym „Jeruzalem”? Jak wyglądała historia życia i śmierci jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego, Henryka Filipeckiego ps. „Tarzan”? Poznaj losy Żołnierzy Wyklętych oraz osoby, które starają się przywrócić pamięć o nich!

Z Adamem Kondrackim rozmawia Paweł Zawisza (OBBH IPN Katowice).

PodCzas. Podcast IPN Katowice“ poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. Podcast to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo“.

do góry