Nawigacja

Aktualności

Uroczystość wręczenia certyfikatów i zaświadczeń nauczycielom-uczestnikom szkolenia „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa” – Katowice, 18 czerwca 2023

W poniedziałek, 18 września 2023 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów i zaświadczeń nauczycielom-uczestnikom szkolenia „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa” w roku szkolnym 2022/2023. Certyfikaty wręczyli: dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach oraz Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty. W szkoleniu wzięło udział 42 nauczycieli.

Szkolenie „Szlaki Nadziei – Armia gen. Andersa” skierowane było do nauczycieli przedmiotów humanistycznych i było podzielone na dwie części. W roku szkolnym 2022/2023 zakończyła się pierwsza część cyklu. W czasie dwudniowego szkolenia nauczyciele wysłuchali wykładów i wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. „Stosunki polsko-radzieckie do 1943 r.”, „Zbrodnia Katyńska” czy „Polski rząd na emigracji w latach 1939-1943” to tylko niektóre z tematów, jakie były poruszane przez naszych prelegentów.

Projekt realizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

do góry