Nawigacja

Aktualności

Trwając w oporze. Tadeusz Denkowski, członek konspiracyjnych struktur organizacji "Kraj" > PodCzas. Podcast IPN Katowice <. 8 marca 2023 r.

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas. Podcast IPN Katowice <

  • Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego &gt; PodCzas Podcast IPN Katowice &lt;
    Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas Podcast IPN Katowice <

Kontynuując cykl poświęcony konspiracji niepodległościowej dzisiaj rozmawiamy o osobie Tadeusza Denkowskiego, harcerza, członka organizacji „Kraj”, której najbardziej znaną akcją było przeprowadzenie udanego zamachu na spikera propagandowej audycji radiowej „Fala 49”, Stefana Martykę. W trakcie rozmowy postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące postaw i wyborów życiowych Tadeusza Denkowskiego, jego związków z organizacją „Kraj”, pobytu w więzieniu oraz losów po wyjściu na wolność.

Spotify: https://open.spotify.com/show/3mntfSu5GTMqRSnqAgTS9n...

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanały na serwisie Youtube: https://www.youtube.com/@ipntvkatowice

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. > PodCzas. Podcast IPN Katowice < to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo”.

do góry