Nawigacja

Aktualności

Katowicki Chór Wirtualny

Wydarzenie zorganizowano dla uczczenia 100. rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego.

W tym chórze śpiewać może każdy. A do tego wcale nie trzeba wychodzić z domu! Dołącz do naszego Katowickiego Chóru Wirtualnego i zaśpiewaj z nami najpiękniejsze pieśni z czasów Powstań Śląskich.

Nie trzeba znać nut, ani mieć doświadczenia wokalnego. Wystarczą dobre chęci. Wszystkiego nauczymy się razem, krok po kroku, za pomocą instruktażowych filmów.

Będziemy je publikować na stronie organizatora Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek  http://www.miasto-ogrodow.eu/strona/kchw,  

oraz na kanale YouTube

 

 

Będziemy uczyć się śląskich pieśni powstańczych. Nie tylko dlatego, że są piękne, ale i z okazji stulecia wybuchu II Powstania Śląskiego.

Nasz chór będzie podzielony na 3 głosy – najwyższy, środkowy i najniższy. Wybierz ten, w którym czujesz się najlepiej, poćwicz z odpowiednim filmem, a potem nagraj się na dyktafonie w komórce i prześlij nam nagranie. My połączymy wszystkie w jeden chór!

Instrukcja krok po kroku:

Obejrzyj filmy pokazujące pracę zespołu chóralnego i dyrygenta, podczas których nauczymy się kolejnych pieśni powstańczych.

Wyślij nam na chor@miasto-ogrodow.eu  Twoje zdjęcie i nagranie audio (dokonane dyktafonem telefonu komórkowego lub rejestratorem głosu w komputerze) wybranego przez Ciebie głosu (najwyższy, środkowy, najniższy) wybranej (a najlepiej każdej!) z pieśni. Nagrywaj śpiewając ze wzorcowym nagraniem w słuchawkach – to ułatwi złożenie wszystkich głosów w całość w jednym tempie.

Będziemy wdzięczni zwłaszcza za niższe głosy, gdyż to one tworzą całą harmonię utworu.

Dziękujemy za przesłanie 70 nagrań audio pierwszej pieśni „Już zachodzi czerwone słoneczko”. 

Aktualnie  rozpoczynamy prace nad trzecią pieśnią „Kajze mi sie podzioł“.  Na Facebooku  Katowicki Chóru Wirtualny  prezentowane są filmy z wszystkimi głosami. Na Wasze nagrania czekamy do 31 maja, przesyłajcie je na maila chor@miasto-ogrodow.eu. 

 

 

Efekt naszej wspólnej pracy w ramach Katowickiego Chóru Wirtualnego opublikujemy w internecie na stronie i profilu Facebookowym KMO. Na koniec nagramy minialbum, który będzie nagrodą za udział w projekcie dla każdego z wirtualnych chórzystów.

Partnerem projektu jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

 

do góry