Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolska zbiórka eksponatów „Przyjmiemy Twoją historię…” – Katowice, 14 – 16 listopada 2019

Eksponaty wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zwraca się z apelem o pomoc w budowaniu kolekcji muzealnej. W dniu 18 maja 2019 r. rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka eksponatów "Przyjmiemy Twoją historię...", które wzbogacą zbiory muzeum. Akcję zorganizowano w roku obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Życzylibyśmy sobie, aby ponad 50 tys. eksponatów znajdujących się z zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, było ledwie imponującym początkiem naszej kolekcji. W jej skład wchodzą zakupy i dary lecz, to właśnie przedmioty przekazane przez Darczyńców najczęściej posiadają indywidualną, tym cenniejszą dla nas historię - napisali organizatorzy.

Przedstawiciele Muzeum II Wojny Światowej podkreślają w apelu Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie ich do naszego muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Akcja potrwa do końca bieżącego roku. Niektóre z darów będziemy na bieżąco udostępniali na naszej stornie internetowej. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej i wystawach czasowych organizowanych przez Muzeum. Staną się także kanwą publikacji albumowej, w której postaramy się najwierniej oddać losy przedmiotów i opowiedzieć historie naszych Darczyńców.

W dniach 14-16 listopada pracownicy muzeum  przeprowadzili zbiórkę eksponatów w Katowicach w „Przystanku Historia” Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika i Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 11).

Kontakt:

email: zbiorka2019@muzeum1939.pl

Monika Sołoduszkiewicz tel. 668 335 485

Szczegółowe informacje o zbiórce znajdziecie Państwo na podstronie: muzeum1939.pl/zbiorka2019

 

do góry