Nawigacja

Aktualności

„Tradycyjnie bezpieczni na Śląsku” - akcja śląskiej drogówki oraz IPN wspólnie dla historii i bezpieczeństwa

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i powstania Policji Państwowej śląska drogówka swoją kampanią pragnie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jego historię. Odwołując się do tradycji chcemy, by współcześnie mieszkańcy naszego kraju przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie normy doniosłe dla bezpieczeństwa każdego obywatela w jego codziennym życiu, sposoby bezpiecznego myślenia i zachowania oraz treści związane z historią naszego kraju.

Śląska Policja wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach przeprowadziła warsztaty inaugurujące kampanię: „Tradycyjnie bezpieczni na Śląsku”, które połączone były z rozpoczęciem ferii zimowych na terenie województwa śląskiego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku pow. pszczyński. Gospodarzem warsztatów była Dyrektor placówki oświatowej, w której odbyło się spotkanie Pani Jolanta Rudka. Na początku głos zabrali: Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach Ryszard Mozgol oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach mł. insp. Robert Piwowarczyk, którzy rozmawiali o historii i bezpieczeństwie. Podczas wydarzenia uczniowie wzięli udział w wykładach i prelekcjach dotyczących ruchu drogowego, dopalaczy i środków odurzających oraz zapoznali się z bogatą historią naszego kraju. Każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Taki upominek stanowi istotny element bezpieczeństwa na drodze, a także nawiązuje do wartości patriotycznych oraz tradycji i historii naszego kraju, w tym Śląska.

Udział w wydarzeniach był doskonałą okazją do poszerzenia horyzontów i wzbogacenia wiedzy uczniów o tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych.

Informacja oraz fotorelacja http://slaska.policja.gov.pl/

do góry