Nawigacja

Aktualności

,,Tradycyjnie bezpieczni na Śląsku" - Piasek, 7 lutego 2019 r.

Zapraszamy na inaugurację akcji połączoną z rozpoczęciem ferii zimowych w województwie śląskim.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i powstania Policji Państwowej śląska drogówka wspólnie z IPN rozpoczyna kampanię ,,Tradycyjnie bezpieczni na Śląsku". Akcja ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jego historię. Odwołując się do tradycji, namawiamy mieszkańców, aby przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie normy doniosłe dla bezpieczeństwa każdego obywatela w jego codziennym życiu, sposoby bezpiecznego myślenia i zachowania oraz treści związane z historią naszego kraju.

Wszystkim uczestnikom spotkania przekazane zostaną elementy odblaskowe upamiętniające 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas wydarzenia w związku z akcją ,,Bezpieczne ferie 2019" będzie okazja do obejrzenia wspólnych działań Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Wraz z dziennikarzami mundurowi przeniosą się na DK1 w Piasku obok stacji paliw, aby zaprezentować przebieg kompleksowej kontroli autokaru prowadzony przez inspektorów i policjantów z drogówki.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładu Ryszarda Mozgola (Naczelnika OBEN w Katowicach) pt. ,,100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę", wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem gry "Miś Wojtek" oraz warsztatach komiskowych "Flaga narodowa".

Spotkanie odbędzie się 7 lutego 2019 r., w godz. 10.00-13.00, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (pow. pszczyński).

do góry