Nawigacja

Aktualności

Konkurs na stworzenie muralu upamiętniającego przemówienie Wojciecha Korfantego w Reichstagu 25 października 1918 – zgłoszenia do 9 września 2018

Tworzymy mural na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Katowice świętują stulecie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dla historii Górnego Śląska i jego przyłączenia do młodego państwa polskiego ważną datą jest 25 października 1918 roku. W tym dniu Wojciech Korfanty jako poseł Reichstagu wygłosił przemówienie, w którym upomniał się o Górny Śląsk (przemówienie jest załącznikiem do regulaminu i jest dostępne TUTAJ).

Przemówienie będzie inspiracją dla muralu, na którego projekt i wykonanie ogłaszamy konkurs. Adresowany jest do twórców, którzy stworzą projekt muralu, a także zagwarantują jego wykonanie. Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

Mural powstanie w przejściu podziemnym pod aleją Korfantego łączącym ul. Olimpijską z ul. Morcinka.Zdjęcia lokalizacji stanowią załącznik do regulaminu, dostępny TUTAJ.

Z autorem zwycięskiego projektu podpisana zostanie umowa (wzór umowy dostępny TUTAJ) na wykonanie muralu zakładająca honorarium w wysokości 5 000 zł. Katowice Miasto Ogrodów pokryje także koszty materiałów również do 5 000 zł.

Odsłonięcie muralu zaplanowane jest na 25 października 2018 r.

Współorganizatorem projektu jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. 

http://miasto-ogrodow.eu/strona/mural_korfanty

do góry