Nawigacja

Aktualności

Spotkanie dawnych i obecnych działaczy „Solidarności" w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z referatem Artura Kasprzykowskiego – Bielsko-Biała, 10 grudnia 2016

W związku ze zbliżająca się 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w sobotę, 10 grudnia 2016 r., w Delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie dawnych i obecnych działaczy podbeskidzkiej „Solidarności”. Organizatorami spotkania był Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „S” i nowopowstałe bielskie stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”.

W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób, w tym wielu działaczy podziemnych struktur „Solidarności”.  Były wśród nich osoby internowane w stanie wojennym, a także więźniowie polityczni tamtego okresu.

W trakcie spotkania Bogdan Szozda zaprezentował cele i zadania stowarzyszenia „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, a Artur Kasprzykowski (IPN Katowice) wygłosił referat "Stan wojenny na Podbeskidziu". Zwieńczeniem spotkania był koncert „Muzyka serca i rozumu” zaprezentowany przez Józefa Brodę i Janusza Kohuta.

We wtorek, 13 grudnia, o 18.00 w bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich, którzy ucierpieli wskutek stanu wojennego, zwłaszcza na Podbeskidziu.

 

do góry