Nawigacja

Aktualności

Kierunek Zachód! Emigracja z Górnego Śląska do RFN po II wojnie światowej. > PodCzas. Podcast IPN Katowice <. 5 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas. Podcast IPN Katowice <

  • &gt; PodCzas. Podcast IPN Katowice &lt; Kierunek Zachód! Emigracja z Górnego Śląska do RFN po II wojnie światowej
    > PodCzas. Podcast IPN Katowice < Kierunek Zachód! Emigracja z Górnego Śląska do RFN po II wojnie światowej

PodCzas – Podcast IPN Katowice – rozmawiamy o historii Górnego Śląska w XX wieku, ludziach i wydarzeniach.

Kto wyjeżdżał z Górnego Śląska po II wojnie światowej i dlaczego? Jakie działania podejmowano w celu ograniczenia zjawiska emigracji? Dlaczego okresem szczególnym dla emigracji były lata 70.? Czy wszyscy, którzy wyjeżdżali z Polski, byli i czuli się Niemcami? Poznaj przyczyny, przebieg i skutki emigracji z Górnego Śląska do Niemiec Zachodnich po II wojnie światowej!

Zapraszamy na Spotify!

Z dr. Bogusławem Traczem rozmawia Paweł Zawisza.

Więcej z naszych publikacji w tym temacie:

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. > PodCzas. Podcast IPN Katowice < to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo”.

do góry