Nawigacja

Aktualności

XVI Bieg pamięci ku czci męczenników stanu wojennego – Katowice – Warszawa, 13–14 września 2021

13 września 2021 r. pod pomnikiem Poległych Górników KWK „Wujek” w Katowicach rozpoczął się XVI Bieg pamięci ku czci męczenników stanu wojennego. Uczestnicy sztafety przez dwa dni, od 13 do 14 września 2021 r., pokonali trasę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach był współorganizatorem wydarzenia. W biegu do Warszawy wzięli udział m.in. pracownicy katowickiego oddziału Instytutu.

W poniedziałkowy poranek odprawiona została msza święta w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. Następnie biegacze w uroczystym pochodzie przeszli pod Pomnik Poległych Górników KWK „Wujek”, gdzie odbyła się krótka uroczystość, podczas której złożono kwiaty. W wydarzeniu wziął udział dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach.

Spod pomnika Poległych Górników KWK „Wujek” wyruszyli uczestnicy biegu, którym na pierwszym odcinku do Pomnika Powstań Śląskich towarzyszyła m.in. kilkuosobowa reprezentacja pracowników Oddziału IPN w Katowicach. Biegacze dotarli do grobu bł. ks. Jerzego późnym popołudniem, w 74. rocznicę urodzin duchowego przywódcy „Solidarności“. 

  • XVI Pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Katowice – Warszawa, 13–14 września 2021
    XVI Pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Katowice – Warszawa, 13–14 września 2021

 

do góry