Nawigacja

Aktualności

„Najciekawsze dokumenty w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie - nabytki ostatnich lat“ – Częstochowa, 12 grudnia 2019

Gościem kolejnego wydarzenia w ramach cyklu „Częstochowskie spotkanie historyczno-archiwalne" była Elżbieta Surma-Jończyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Częstochowie.

W czwartek, 12 grudnia 2019 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się „Częstochowskie spotkanie historyczno-archiwalne" pt. „Najciekawsze dokumenty w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie - nabytki ostatnich lat“. Naszym gościem była Elżbieta Surma-Jończyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Częstochowie. Na spotkaniu poruszono tematy dotyczące najnowszych nabytków AP w Częstochowie, słuchacze dowiedzieli się  jakie ciekawe i wartościowe materiały posiada w swym zasobie częstochowskie archiwum, które dotychczas nie były badane przez naukowców. Spotkanie poprowadził Bartosz Kapuściak - pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Katowicach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Częstochowie oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. 

 

 

do góry