Nawigacja

Aktualności

Konferencja z okazji 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich – Katowice, 8 października 2019

Podczas sesji Ryszard Mozgol, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach zaprezentował infografikę „I Powstanie Śląskie. Geneza. Przebieg. Skutki”.

W związku z 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich Kuratorium Oświaty w Katowicach będzie prowadzić liczne przedsięwzięcia mające na celu upamiętnienie tych ważnych wydarzeń w ramach kampanii pod hasłem: To ziemia, na której rodzą się diamenty.

8 października 2019 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja inauguracyjna pt. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…“. Podczas sesji Ryszard Mozgol, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach zaprezentował infografikę „I Powstanie Śląskie. Geneza. Przebieg. Skutki”. Nauczyciele uczestniczący w wydarzeniu otrzymali pakiet edukacyjny na temat powstań śląskich przygotowany przez OBEN IPN w Katowicach, zawierający m.in. infografikę, plakaty i dodatki prasowe.

Infografika została przygotowana przez zespół edukatorów Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. Można w niej znaleźć podstawowe informacje, pozwalające na przedstawienie wydarzeń poprzedzających wybuch powstania, okoliczności jego wybuchu, przebieg i konsekwencje wydarzeń z sierpnia 1919 roku. Infografika zawiera 3 mapy, 5 fotografii, 2 diagramy, kalendarium wydarzeń.

Przypominamy, że wydrukowane egzemplarze infografiki są dostępne dla nauczycieli w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika w Katowicach (ul. Św. Jana 10, 3 piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

 

 

do góry