Nawigacja

Aktualności

III Edycja Konkursu Plastycznego Moje piękne miasto – „100-lecie I Powstania Śląskiego” w Miasteczku Śląskim

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach objął patronatem III edycję Konkursu Plastycznego Moje piękne miasto – „100-lecie I Powstania Śląskiego”. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się podczas Dni Miasta Miasteczka Śląskiego 7 lipca 2019 r. w Parku Rubina w Miasteczku Śląskim.

Konkurs został zorganizowany, aby upamiętnić 100-lecie I Powstania Śląskiego. Ma na celu pobudzenie wyobraźni, poczucia estetyki oraz wsparcie rozwoju artystycznego uczestników oraz upamiętnienie 100-lecia I Powstania Śląskiego.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach w roku 2018 zainaugurował cykl wydarzeń zorganizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów stulecia niepodległości Polski. Przygotowaliśmy: cykliczne spotkania, kalendarze ścienne, publikacje, konferencje naukowe oraz wystawy popularyzujące wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem w 1918 r. przez Polskę niepodległości. Uwzględniając dzieje Górnego Śląska w skali całego kraju mamy zamiar w szczególny sposób upamiętnić historię naszego regionu, dla którego każdy następujący po 1918 rok był kolejnym etapem na drodze do częściowego powrotu do Rzeczypospolitej. W 1919 r. wybuchło pierwsze Powstanie Śląskie, w 1920 drugie, a w 1921 r. miał miejsce plebiscyt oraz trzecie Powstanie Śląskie. Konkurs jest kolejną inicjatywą przygotowaną dla uczczenia setnej rocznicy wybuchu Powstań Śląskich.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim.

O konkursie

 

do góry