Nawigacja

Aktualności

Projekt edukacyjny IPN „Łączka i inne miejsca poszukiwań"

18 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej odbyło się kolejne, już czwarte spotkanie młodzieży szkół z Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Andrychowa, w ramach projektu edukacyjnego "Łączka i inne miejsca poszukiwań".

Spotkanie prowadził pan redaktor Adam Budkiewicz, szef największej w regionie Bielska telewizji kablowej. Celem zajęć prowadzonych przez pana redaktora było wprowadzenie uczniów w arkana sztuki filmowej. 

Można było się dowiedzieć, że smartfon może być całkiem dobrym sprzętem filmowym, pod warunkiem odpowiedniego filmowania i posługiwania się nim. Jak należy kadrować, robić zbliżenia, co to jest ujęcie, trójpodział obrazu itp. Zadaniem młodzieży podczas zajęć było wymyślenie tematyki, której chcieliby poświęcić swój film. Wszelka pomoc i fachowa rada ze strony prowadzącego spotkanie redaktora, została zapewniona młodym filmowcom. 

Zadaniem końcowym projektu będzie wykonanie przez uczestników krótkiego, dwuminutowego filmu poświęconego tematyce związanej z poszukiwaniami ofiar komunistycznego terroru.​ 

do góry