Nawigacja

Aktualności

XIII Rajd historyczny „Szlakiem pamięci – śladami powstań śląskich 1919-1920-1921” - 19 października 2018

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach wraz z Muzeum Miejskim w Tychach zapraszają nauczycieli historii, języka polskiego, wychowawców i edukatorów do udziału w jednodniowym rajdzie autokarowym

  • Fot: NAC.
    Fot: NAC.

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakimi dla edukacji regionalnej będą zbliżające się setne rocznice trzech powstań śląskich i plebiscytu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach wraz z Muzeum Miejskim w Tychach zapraszają nauczycieli historii, języka polskiego, wychowawców i edukatorów do udziału w jednodniowym rajdzie autokarowym. Obecna realizacja w/w tematyki pozwoli na przygotowanie się z wyprzedzeniem do tych zagadnień, przemyślenie sposobu realizacji, skorzystanie z propozycji instytucji kultury i nauki. W programie rajdu, oprócz zwiedzania miejsc pamięci na terenie Tychów, odbędą się wykłady dotyczące kwestii badań naukowych, obecności tematyki powstań w edukacji oraz informacje na temat szkolnego projektu związanego z tematyką powstań.

Nauczyciele otrzymają bezpłatne materiały. Koszty uczestnictwa pokrywa IPN.

Zbiórka 19 października 2018 r., o godz. 8.00, w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach „Przystanek Historia” im. Henryka Sławika, ul. św. Jana 10, III piętro.

 

do góry