Nawigacja

Aktualności

I Bieg Cichociemnych im. por. Eugeniusza Chylińskiego „Freza” w Raciborzu, 26 maja 2018

Pod patronatem honorowym Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach

26 maja 2018 r. w Raciborzu odbył się pierwszy Bieg Cichociemnych im. por. Eugeniusza Chylińskiego „Freza”. Wydarzenie miało charakter biegu przeszkodowego. Wygrał Konrad Farkowski z Musiadła, team Naval Polska z czasem 01:04:22. Najlepsza z kobiet i to raciborzanka była Agnieszka Piątek z Crosstreningraciborz (czas 01:19:28). Najlepszy raciborzanin to Mariusz Rębisz z EasyRun. Z czasem 01:06:35 był czwarty.

Organizatorem wydarzenia była Polska Organizacja Aikido. Bieg został objęty patronatem honorowym Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Uhonorowanie pamięci por. Eugeniusza Chylińskiego ps. „Frez”, utrwalenie pamięci o cichociemnych spadochroniarzach Armii Krajowej, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz popularyzacja biegów ekstremalnych o znaczeniu utylitarnym, to najważniejsze założenia I Biegu Cichociemnych w Raciborzu. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 26 maja. Mierząca 13 km trasa prowadziła  spod raciborskiego Zakładu Poprawczego (przy ul. Adamczyka 14), wzdłuż kanału Ulga przez las w dzielnicy Obora.

Wydarzenie miało charakter biegu przełajowego połączonego z pokonywaniem przeszkód na trasie. Uczestnicy zmierzyli się z niedogodnościami naturalnymi, czyli pagórkami, wzniesieniami, bagnami, zbiornikami wodnymi, ostrymi podbiegami i zbiegami oraz sztucznymi przeszkodami (ściany, zasieki, rampy i inne). Na trasie obecni byli także odpowiednio oznakowani wolontariusze.

Informacja naszraciborz.pl

do góry