Nawigacja

Aktualności

Rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu” – Katowice, 23 kwietnia 2018

23 kwietnia 2018 r., o godz. 10.00, w sali Parnasoss w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) odbędzie się gala IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs został zorganizowany przez Jadwigę Wiśniewską, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W 2010 r. wystąpiłam z inicjatywą konkursu, który wpisuje się w proces zachowania pamięci o zbrodni na polskich żołnierzach w 1940 r. Dziś, Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu” zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń historycznych województwa śląskiego i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do poszukiwania i odkrywania prawdy o tym bolesnym fragmencie naszej historii.

Mam nadzieję, że Nauczyciele i Uczniowie szkół województwa śląskiego przyjmą zaproszenie do udziału w kolejnej, już dziewiątej edycji Konkursu, którego rozstrzygnięcie planowane jest na 23 kwietnia 2018 roku.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 23 marca 2018 r. na adres: Biuro Poselskie Jadwigi Wiśniewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, Al. NMP 24/11, 42-200 Częstochowa, tel./fax (34) 313 31 40.

Laureaci Konkursu, w obu kategoriach (ostatnie klasy szkoły podstawowej- klasy 7 i oddziały gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne), zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe. Po Konkursie najlepsze prace zostaną wydane w okolicznościowej publikacji.

Mam nadzieję, że Konkurs znajdzie uznanie w Państwa oczach.

Jadwiga Wiśniewska

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio Fiat, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal częstochowskie24.pl.

Konkurs odbywa się pod patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

O konkursie

do góry