Nawigacja

Aktualności

Rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu” – Katowice, 23 kwietnia 2018

23 kwietnia 2018 r. w sali Parnasoss w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) odbyła się gala IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs został zorganizowany przez Jadwigę Wiśniewską, poseł do Parlamentu Europejskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiło ponad 160 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w regionie. Do Biblioteki Ślaskiej przybyli dziś autorzy najwyżej ocenionych prac. Konkurs odbył się pod patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

W 2010 r. wystąpiłam z inicjatywą konkursu, który wpisuje się w proces zachowania pamięci o zbrodni na polskich żołnierzach w 1940 r. Dziś, Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu” zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń historycznych województwa śląskiego i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do poszukiwania i odkrywania prawdy o tym bolesnym fragmencie naszej historii.

Jadwiga Wiśniewska

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP 3 Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio Fiat, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal częstochowskie24.pl.

Wyniki i prace laureatów konkursu

do góry