Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Nasi sąsiedzi–Żydzi” – zgłoszenia udziału do 31 stycznia 2018

  • Ogólnopolski konkurs „Nasi sąsiedzi–Żydzi”.
    Ogólnopolski konkurs „Nasi sąsiedzi–Żydzi”.

Instytut Pamięci Narodowej wraz z Gminą Chmielnik, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Nasi sąsiedzi–Żydzi”.

Celem konkursu jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i funkcjonowania sztetli na terenie Polski przed 1939 r. oraz Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszym etapie uczniowie szkół podstawowych przygotowują indywidualnie rysunek upamiętniający ślady materialne obecności Żydów w ich regionie. Uczniowie szkół gimnazjalnych/ponadgimnazjalnych przygotowują (indywidualnie lub drużynowo) wywiad/relację/film poświęcony funkcjonowaniu sztetli, bądź udzielaniu pomocy Żydom w ich regionie. Termin zgłoszeń uczestników do udziału w konkursie upływa w dniu 31 stycznia 2018 r., a nadsyłania prac 15 marca 2018 r. Etap drugi – finałowy zaplanowany jest na 15 czerwca 2018 r.

Kontakt: Ewelina Małachowska (OBEN IPN Katowice) tel. 32 207 07 14, mail: ewelina.malachowska@ipn.gov.pl

do góry