Nawigacja

Aktualności

PodCzas – Podcast IPN Katowice. Spożytkować czas wolny ludzi pracy. Ogródki działkowe na Górnym Śląsku w XX wieku, 1 listopada 2023

  • PodCzas – Podcast IPN Katowice. Spożytkować czas wolny ludzi pracy. Ogródki działkowe na Górnym Śląsku w XX wieku
    PodCzas – Podcast IPN Katowice. Spożytkować czas wolny ludzi pracy. Ogródki działkowe na Górnym Śląsku w XX wieku

Zapraszamy na nowy odcinek podcastu na platformie Spotify.

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie ogródków działkowych? Jakie funkcje pełniły ogródki działkowe do końca II wojny światowej? Jak wyglądała historia ogródków działkowych w okresie PRL? Poznaj historię ogródków działkowych, które od początku XX wieku są stałym elementem krajobrazu miejskiego Górnego Śląska!

Z dr. Bogusławem Traczem rozmawia Paweł Zawisza (OBBH IPN Katowice)

„PodCzas. Podcast IPN Katowice“ poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. Podcast to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo“.

do góry