Nawigacja

Aktualności

Tryptyk Śląski Symfonicznie – Gliwice, 8 października 2023

Instytut Pamięci Narodowej wraz z Instytutem Śląskim zapraszają 8 października o godz. 17.00 na koncert Tryptyk Śląski Symfonicznie. Odbędzie się on w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.

  • Tryptyk Śląski Symfonicznie – Gliwice, 8 października 2023
    Tryptyk Śląski Symfonicznie – Gliwice, 8 października 2023

Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich Wojciech Ciuraj – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, tekściarz i producent –  podjął się próby opowiedzenia burzliwej historii Górnego Śląska za pomocą gitarowego brzmienia. Jako Ślązak, a także historyk z wykształcenia, płynnie połączył świat sztuki i nauki w wyjątkowym, interdyscyplinarnym projekcie nazwanym Tryptyk Śląski.

Już 8 października o godz. 17.00 w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach, przy al. Przyjaźni 18, odbędzie się wyjątkowy koncert Tryptyk Śląski Symfonicznie. Kompozycje składające się na powstańczą trylogię wybrzmią na deskach gliwickiego teatru w zupełnie nowych, symfonicznych aranżacjach, za które odpowiada Dawid Makosz – aranżer, pianista, absolwent dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespołowi Ciuraja towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha, a gościem specjalnym koncertu będzie absolutna legenda polskiej muzyki – Józef Skrzek.

Wojciech Ciuraj jako kompozytor miesza gatunki i style, nieustannie szukając nowych form wyrazu. Tryptyk Śląski Symfonicznie to spotkanie ambitnej muzyki rockowej z klasyką, a także wszystkich składowych tak zwanego śląskiego brzmienia.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach teatru:

ul. Dolnych Wałów 3, wt.-pt. 10.30–18.00, tel. 32/231-80-38

ul. Nowy Świat 55/57, godzinę przed wydarzeniem, tel. 32/232-13-39

Patroni medialni: TVP3 Katowice, Radio Katowice, „Dziennik Zachodni”.

 

do góry