Nawigacja

Aktualności

System nomenklatury – czyli jak PZPR obsadzała stanowiska kierownicze w państwie. > PodCzas. Podcast IPN Katowice <. 11 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas. Podcast IPN Katowice <

  • &gt; PodCzas. Podcast IPN Katowice &lt; System nomenklatury – czyli jak PZPR obsadzała stanowiska kierownicze w państwie
    > PodCzas. Podcast IPN Katowice < System nomenklatury – czyli jak PZPR obsadzała stanowiska kierownicze w państwie

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < rozmawiamy o historii Górnego Śląska w XX wieku, ludziach i wydarzeniach.

Czym był system nomenklatury i skąd się wziął? Jaki był zasięg systemu? W jaki sposób można było awansować na stanowisko z klucza nomenklaturowego? Co zarzucano systemowi nomenklatury? Zapraszamy do wysłuchania w jaki sposób PZPR obsadzała wszystkie istotne stanowiska kierownicze w Polsce!

Z dr. hab. Adamem Dziubą rozmawia Paweł Zawisza.

Zapraszamy na Spotify!

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. > PodCzas. Podcast IPN Katowice < to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo”.

do góry