Nawigacja

Aktualności

Prekursorzy niezależnego ruchu zawodowego – Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach. > PodCzas. Podcast IPN Katowice <. 22 marca 2023 r.

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas. Podcast IPN Katowice <

  • Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego &gt; PodCzas Podcast IPN Katowice &lt;
    Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas Podcast IPN Katowice <

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu historycznego > PodCzas. Podcast IPN Katowice <. Prekursorzy niezależnego ruchu zawodowego – Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach.

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < rozmawiamy o historii Górnego Śląska w XX wieku, ludziach i wydarzeniach.

Czym były Wolne Związki Zawodowe? Dlaczego Kazimierz Świtoń założył organizację związkową, a nie partię polityczną? Jak władze komunistyczne zareagowały na powstanie WZZ? POZNAJ historię Wolnych Związków Zawodowych i Kazimierza Świtonia.

Z dr. Jarosławem Neją rozmawia Paweł Zawisza.

Zapraszamy na Spotify!

Polecamy do zapoznania się z naszymi publikacjami:

Pierwsi w kraju. Komitet Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach

Wolne Związki Zawodowe na Śląsku. Opozycyjna epopeja Władysława Suleckiego

WZZ Górnego Śląska

> PodCzas. Podcast IPN Katowice < poświęcony jest historii Górnego Śląska w XX wieku. Rozmawiamy o postaciach i wydarzeniach z niełatwych i nieraz zagmatwanych dziejów tego regionu. Interesuje nas wielka historia i zwykła codzienność. Mówimy zarówno o zjawiskach znanych, jak i mało popularnych. Zawsze o takich, w których odbija się specyfika XX-wiecznej historii Górnego Śląska, Polski i Europy: totalitaryzmy, wojny, przemiany kulturowe i społeczne. > PodCzas. Podcast IPN Katowice < to projekt Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach pod patronatem wydawanego przez nas półrocznika popularnonaukowego „CzasyPismo”.

do góry