Nawigacja

Aktualności

III Ogólnopolski festiwal piosenki harcerskiej i niepodległościowej “Śladami Niepodległości”

  • III ogólnopolski Festiwal piosenki harcerskiej i niepodległościowej “Śladami Niepodległości”.
    III ogólnopolski Festiwal piosenki harcerskiej i niepodległościowej “Śladami Niepodległości”.

W dniach od 10 do 12 czerwca 2022 r. w Rybniku – Boguszowicach Starych odbędzie się III Ogólnopolski festiwal piosenki harcerskiej i niepodległościowej „Śladami Niepodległości”.

To już trzecia edycja plenerowego festiwalu na którą pragniemy zaprosić harcerzy i skautów z całej Polski z różnych organizacji harcerskich. W tym roku szczególnie zapraszamy także osoby spoza środowiska harcerskiego, młodzież oraz osoby dorosłe, grupy szkolne, młodzieżowe. Festiwal odbędzie się na boguszowickiej, plenerowej scenie „Ogrodu Farskiego”. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Festiwal jest doskonałą okazją do manifestacji patriotyzmu, popularyzacji piosenki harcerskiej i patriotycznej, propagowania twórczości harcerskiej, uświadamiania historii Polski i walk o jej niepodległość oraz poznania środowisk harcerskich, wymiany doświadczeń między nimi.

Występy oceniane są osobno dla kategorii harcerskiej i kategorii otwartej – przeznaczonej dla osób nie związanych z harcerstwem, a także w kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem.

Dla najlepszych w każdej kategorii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu przesłuchań konkursowych odbędzie się rozdanie nagród wraz z koncertem laureatów, a tuż po nim koncert gwiazd festiwalu.

Zgłoszenia uczestników do 27 maja 2022 r.

Ogłoszenie listy wykonawców zakwalifikowanych do II etapu  – 31 maja 2022 r.

Przesłuchania finałowe odbędą się 11 czerwca 2022 r. 

Miejsce przeglądu: Rybnik – Boguszowice Stare, Ogród Farski, ul. Małachowskiego 18

KONTAKT:  

Maciej Liszka (+48) 733 344 755 lub bssk@slady.org.pl (koordynator  Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Ślady”)

Karol Chwastek 32 438 79 69 (koordynator z ramienia Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności)

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: http://slady.org.pl/sladami-niepodleglosci/

Organizatorzy festiwalu: Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego „Ślady”, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Partnerem wydarzenia jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. 

do góry