Nawigacja

Aktualności

Wykład dr Anny Zaczkowskiej dla nauczycieli „Giganci nauki – polscy wynalazcy, odkrywcy i pionierzy nauk ścisłych“ – Katowice, 15 stycznia 2022

W najbliższą sobotę 15 stycznia odbyły się w Pałacu Młodzieży w Katowicach eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. To przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Od 1974 r. organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.  Etap okręgowy i centralny to dla uczestników rywalizacji najlepsza sposobność do spotkania i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady.

W ramach wydarzenia o godzinie 10:00 odbył się wykład dr Anny Zaczkowskiej (OBEN IPN Katowice) dla nauczycieli pt. Giganci nauki – polscy wynalazcy, odkrywcy i pionierzy nauk ścisłych. Dla uczestniczących w wydarzeniu pedagogów Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika przygotowało zestaw najnowszych publikacji dotyczących historii regionu oraz informację na temat konkursów i projektów edukacyjnych IPN.

Polecamy portal https://gigancinauki.pl  

do góry