Nawigacja

Aktualności

Kalendarz „Z myślą o Niepodległej“ na rok 2021

23 listopada 2020 r. rozpoczęła się dystrybucja kalendarzy ściennych „Z myślą o Niepodległej“ na 2021 r., wydanych przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, która była prowadzona w ramach naszej corocznej akcji „100 kalendarzy na stulecie Niepodległości“. Ze względów epidemiologicznych, aby zachować bezpieczeństwo Państwa i nasze, w tym roku wydarzenie to miało kameralny charakter.

Akcja odbyła się w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnego IPN w Katowicach  im. H. Sławika  przy ul. św. Jana 10 w dniach od 23 do 30 listopada 2020 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 (poniedziałek – piątek). Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym wydawnictwem. 

Kalendarz ścienny „Z myślą o Niepodległej“ to projekt o charakterze edukacyjnym, popularyzujący historię Górnego Śląska, związany z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz walką o włączenie regionu w jej granice. Zakłada powstanie pięciu kalendarzy ściennych na lata 2018-2022, czyli okres świętowania stulecia trzech powstań śląskich oraz oficjalnego przyłączenia części Górnego Śląska do Rzeczypospolitej. Kalendarz opracowywany jest przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach i wydawany przez Oddział IPN w Katowicach. Powstaje w oparciu o archiwalne fotografie pozyskiwane z muzeów, bibliotek, archiwów i zbiorów osób prywatnych, opatrzone komentarzem historycznym oraz w atrakcyjnej oprawie graficznej.

W związku z setnymi rocznicami, przypadającymi w 2021 r., na kartach kalendarza przypominamy o najważniejszych wydarzeniach 1921 r. na Górnym Śląsku - plebiscycie górnośląskim oraz III powstaniu śląskim!

  • Okładka kalendarza ściennego „Z myślą o Niepodległej“ na 2021 r.
    Okładka kalendarza ściennego „Z myślą o Niepodległej“ na 2021 r.

 

 

do góry