Nawigacja

Portale tematyczne

Od niepodległości do niepodległości

Wszystkie cyfrowe zasoby Instytutu Pamięci Narodowej są dostępne w nowej, przejrzystej formie pod adresem http://www.polska1918-89.pl/. To ponad 2000 artykułów, filmów, e-booków i książek połączonych z kompendium „Od niepodległości do niepodległości” – najpopularniejszą książką o najnowszej historii Polski.

Aby pomóc osobom poszukującym konkretnej wiedzy, powstała elektroniczna wersja publikacji „Od niepodległości do niepodległości”. Wydana w 2010 roku książka ukazała się dotąd w 150 000 egzemplarzy i cieszy dużym się powodzeniem, zwłaszcza wśród maturzystów i nauczycieli. Publikacja została przeorganizowana na wzór portalu internetowego. Ale najistotniejsza zmiana to wzbogacenie jej o inne materiały IPN. Teraz użytkownik, poruszając się po przejrzystej strukturze książki „Od niepodległości do niepodległości”, łatwo odnajdzie interesujące go materiały dodatkowe. Portal został wzbogacony o fotografie pochodzące z zasobu archiwalnego IPN i będzie na bieżąco uzupełniany o nowe publikacje Instytutu i materiały linkowane z portalu edukacyjnego www.pamiec.pl.

Wszystkie materiały są dostępne do ściągnięcia i wydrukowania. Dodatkową, w porównaniu do wersji papierowej, funkcjonalnością są kategorie, grupujące materiały zewnętrzne w grupy tematyczne, rozbudowane kalendarium oraz biogramy.

http://www.polska1918-89.pl/ 

  • Od niepodległości do niepodległości
    Od niepodległości do niepodległości
do góry