Nawigacja

Aktualności

Dzielnicowa Galeria Niepodległości w Katowicach

Zdjęcie z rodzinnego archiwum mogą stać się częścią pejzażu Waszej dzielnicy!

  • Dzielnicowa Galeria Niepodległości w Katowicach
    Dzielnicowa Galeria Niepodległości w Katowicach.

W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Katowic do podzielenia się z nami zdjęciami ze swojego rodzinnego archiwum. Szukamy fotografii z lat 1918 – 1922, czyli czasu, gdy trwał proces przyłączania Katowic i Górnego Śląska do młodego państwa polskiego. Mile widziane są też portrety ludzi, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach lub choćby żyli w tamtym okresie.

Najciekawsze zdjęcia pomogą na stworzyć Dzielnicową Galerię Niepodległości. W kilku dzielnicach miasta zdjęcia z Waszych archiwów pojawią się w oknach lub na murach domów i kamienic jako wielkoformatowe wydruki. W ten sposób Wasi przodkowie zostaną w specjalny sposób uhonorowani, a ich podobizny staną się na wiele miesięcy częścią pejzażu Katowic.

Na zdjęcia czekamy do 2 września. Mogą to być skany wysokiej rozdzielczości (wysłane na adres galerie@miasto-ogrodow.eu ) lub oryginalne odbitki. Z tymi ostatnimi zapraszamy do odwiedzania Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2), gdzie zostaną przy Państwu bezpiecznie zeskanowane i od razu zwrócone.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach jest partnerem akcji.

do góry