Nawigacja

Aktualności

WAKACJE Z IPN: Zapraszamy do udziału w „Warsztatach komiksowych z historią w tle” – Katowice, 3-6 lipca 2017

Warsztaty prowadzić będą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, autorzy komiksów, okładek do książek i czasopism, ilustracji, plakatów i grafik. Do ich najbardziej znanych i cenionych wydawnictw należy trzyczęściowy komiks „Monte Cassino".

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza dzieci od lat dziesięciu i młodzież na warsztaty komiksowe z historią w tle. Na cykl zajęć złożą się cztery spotkania po dwie godziny każde, realizowane od 3 do 6 lipca 2017 r. w godz. 12.30-14.30.

Kilka słów o prowadzących warsztaty:

Gabriela Becla – ukończyła studia o kierunku grafika artystyczna na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie. Pracuje jako plastyk, ilustrator, grafik i nauczyciel w szkole podstawowej. Od 2000 roku wspólnie ze scenarzystą Zbigniewem Tomeckim tworzy duet autorski. Ma na swoim koncie liczne wystawy, spotkania autorskie i publikacje. Oprócz komiksów tworzy również ilustracje i okładki do książek, czasopism, płyt fonograficznych, oraz grafiki użytkowe i artystyczne do plakatów czy widowisk multimedialnych. Współpracowała z wieloma wydawnictwami, firmami i instytucjami m.in. wydawnictwa MUZA, ISA, Prószyński-ska, Stowarzyszenie Pokolenie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Narodowe Centrum Kultury, TVP1, Instytut Pamięci Narodowej, BBN. Prowadzi autorską Pracownię Projektową Ilustracji – Grafika 8 Art oraz warsztaty komiksowe i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Interesuje się sztuką, kulturą, projektowaniem, fotografią, ceramiką, literaturą popularnonaukową, piękną, sf, cyber oraz filmem i grami komputerowymi. Portfolio dostępne na stronie www.becla-tomecki.com

Zbigniew Tomecki – technik reklamy. Scenarzysta, storyboardzista, shootingbordzista, copywrither, projektant. Od 2000 roku wspólnie z rysowniczką Gabrielą Beclą tworzy duet autorski. Ma na swoim koncie liczne wystawy, spotkania autorskie i publikacje m.in.: opowiadanie Monte Cassino-Wzgórze Anioła Śmierci-Antologia 11/11=NIEPODLEGŁOŚĆ, opowiadanie Hiperneurostenia - Antologia Komiksów z Województwa Ślaskiego-FEST, opowiadanie Wiara-Zeszyty komiksowe Nr12, trylogię komiksową Monte Cassino, Jachna. Jest współtwórcą licznych ilustracji i okładki do książek, czasopism, płyt fonograficznych oraz grafik i plakatów. Współpracował z wieloma wydawnictwami, firmami i instytucjami m.in. wydawnictwa MUZA, ISA, Prószyński-ska, Stowarzyszenie Pokolenie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Narodowe Centrum Kultury, TVP1, Instytut Pamięci Narodowej, BBN. Prowadzi także warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży. Interesuje się historią, sztuką, kulturą, literaturą popularnonaukową, piękną, postapokaliptyczną, sf, cyber oraz filmem i grami komputerowymi. Portfolio dostępne na stronie www.becla-tomecki.com

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy mailowo: aleksandra.korol-chudy@ipn.gov.pl lub telefonicznie 32 207 07 01 (od pon. do pt, godz. 7.00-15.00).

3-6 lipca 2017 r., godz. 12.30-14.30.

Przystanek Historia - Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika,

ul. św. Jana 10.

 

 

 

do góry