Nawigacja

Konkursy historyczne

Turniej Debat Historycznych IPN w Katowicach (zapisy do 31 stycznia 2020 r.)

Zapraszamy na piątą edycję TDH. Jest to ogólnopolski projekt dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a zwycięskie drużyny wezmą udział w czerwcowym finale w Warszawie.

Turniej Debat Historycznych to ogólnopolski projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych wykorzystujący debatę oksfordzką, jako narzędzie edukacyjne. Celem projektu jest rozszerzenie i pogłębienie wiedzy historycznej na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku, a także przygotowanie młodzieży do aktywnego udziału w życiu publicznym.

Do udziału w turnieju zapraszamy drużyny ze szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom debat możliwość uczestnictwa w specjalnych warsztatach. Będą one poświęcone technikom debaty oksfordzkiej, sztuce wystąpień publicznych oraz tematom, z którymi będą związane tezy debat.

By wziąć udział w projekcie, należy zgłosić swoją drużynę (4-osobową wraz z opiekunem) do koordynatora z oddziału, w którym zostanie przeprowadzony turniej regionalny. Jego zwycięzcy wezmą udział w finałowym Turnieju Debat Historycznych organizowanym w Warszawie.

Harmonogram:

  • do końca stycznia 2020 r. – przyjmowanie zgłoszeń
  • luty 2020 r. – przewidywany termin szkoleń i warsztatów
  • marzec/kwiecień – etap regionalny
  • czerwiec 2020 r. w Warszawie – -finał ogólnopolski

Koordynator regionlany: Magdalena Duber – magdalena.duber@ipn.gov.pl, 32 207 07 16

Więcej informacji o TDH

 

 

do góry