Nawigacja

Konkursy historyczne

Regionalny etap Turnieju Debat Historycznych IPN w Katowicach, 18 marca 2019

Regionalny etap Turnieju Debat Historycznych IPN w tym roku na Śląsku został podzielony na dwie tury. Pierwsza z nich, faza drużynowa, odbyła się 18 marca 2019 r. w VII LO im. Harcerzy Obrońców Katowic w Katowicach (ul. Panewnicka 13). W pierwszym etapie zmierzyło się ze sobą dwanaście drużyn z dziesięciu szkół z województwa śląskiego. A tezy, które dla nich przygotowaliśmy, brzmiały następująco: Polska w czasie II wojny światowej została zdradzona przez swoich sojuszników. Przyłączenie Zaolzia do Rzeczypospolitej w 1938 r. było zgodne z polską racją stanu. Po Jałcie Polska powinna wystąpić z koalicji antyhitlerowskiej. Na tym etapie z rozgrywek odpadło osiem drużyn, a pozostałe cztery z:

  • I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach,
  • IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu,
  • III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie,
  • Zespołu Katolickich Szkół Ogólnokształcących w Katowicach,

spotkają się w regionalnym finale 8 kwietnia, również w VII LO w Katowicach.

Drużyna, która zwycięży w regionalnym turnieju pojedzie na ogólnopolski finał Turnieju Debat Historycznych IPN do Warszawy, który odbędzie się 29 - 30 maja 2019 r.

5 lutego w sali konferencyjnej w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika przy ul. św. Jana 10 (III piętro) miały miejsce wykłady dla 12 drużyn, które wezmą udział w tegorocznych śląskich zmaganiach Turnieju Debat Historycznych i powalczą o możliwość uczestnictwa w finale, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Relacja z warsztatów

KONTAKT:

Magdalena Duber mail: magdalena.duber@ipn.gov.pl,  tel. 32/ 207 07 16

Informacje dodatkowe  znajdują się na stronie pamiec.pl

Patronat medialny: Gość Niedzielny,  Radio eM, Radio Katowice, TVP 3 Katowice.

 

 

do góry