Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs historyczny dla nauczycieli „Od Rzeczypospolitej podległej do niepodległej 1944–1989” (2003)

Konkurs skierowany był do nauczycieli historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie dwóch scenariuszy lekcji (historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie), z których jeden przedstawiałby tematykę konkursu na przykładzie wydarzeń z obszaru województwa śląskiego, a drugi ujmował ją w wymiarze ogólnopolskim.

Jury w składzie: dr Adam Dziurok (przewodniczący), Andrzej Sznajder (sekretarz), Kornelia Banaś, Teresa Kaczor, Grzegorz Księżyc i Urszula Warczok na posiedzeniu w dniu 21 maja 2004 r. przyznało:
  • I nagrodę – Katarzynie Małoszyc (Gimnazjum nr 7 w Jastrzębiu Zdroju)
  • II nagrodę – Janinie Szecówce (Gimnazjum Publiczne nr 4 w Tarnowskich Górach)
  • III nagrodę ex aequo – Januszowi Janczakowi (Gimnazjum nr 4 w Żorach) i Joannie Stomskiej (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach).
Komisja Konkursowa postanowiła ponadto wyróżnić prace następujących nauczycieli: Piotra Machelskiego (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Grzegorza Solipiwo (Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich) i Dariusza Pietruchy (Zespół Szkół nr 2 im. Janusza Korczaka w Piekarach Śląskich).
do góry