Nawigacja

Aktualności

Trwa nabór na cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych organizowany przez MEN i IPN

Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają w roku szkolnym 2019/2020 do udziału w kolejnym cyklu szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

Tegoroczna edycja, realizowana w kilkunastu miastach Polski, poświęcona będzie genezie dwóch XX-wiecznych zbrodniczych systemów: komunizmu i nazizmu. Wykłady i warsztaty, poprowadzone przez specjalistów z tego zakresu, podpowiedzą, jak uczyć o tych niełatwych sprawach w szkołach średnich oraz dwóch ostatnich klasach szkoły podstawowej.

Nauczyciele pod kierunkiem edukatorów zapoznają się z najważniejszymi tekstami źródłowymi, materiałami ikonograficznymi oraz multimediami przedstawiającymi ideologię i praktykę ustrojów totalitarnych. Na zakończenie uczestnicy otrzymają stosowne certyfikaty oraz zaświadczenia.

Szkolenie odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2020 r. w godz. 14.00-18.00 w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika w Katowicach, ul. Św. Jana 10, III piętro. Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia na podstawie wypełnionej elektronicznie karty zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia 2020 r. lub do wyczerpania miejsc pod adresem mailowym ewelina.malachowska@ipn.gov.pl

do góry