logo IPNInstytut Pamięci Narodowej

Możliwości wykorzystania w pracy edukacyjno-wychowawczej drugiego wydania teki edukacyjnej "Deportacje Górnoślązaków do ZSRS w 1945 roku" - 18 lutego 2021 r.

Szkolenie odbędzie się online poprzez aplikację Zoom.

W godzinach 16.30-18.00 OBEN IPN w Katowicach zorganizował zdalne szkolenie (aplikacja Zoom) na temat: Możliwości wykorzystania w pracy edukacyjno-wychowawczej drugiego wydania teki edukacyjnej "Deportacje Górnoślązaków do ZSRS w 1945 roku".

Program szkolenia

  1. dr Dariusz Węgrzyn (OBBH IPN Katowice), Najnowsze wyniki badań na temat deportacji mieszkańców Górnego Śląska do ZSRS w 1945 r. i ich znaczenie w pracy edukacyjnej
  2. Kamil Niesłony, dr Maciej Marmola, Znaczenie relacji filmowych w zachowaniu pamięci historycznej pokoleń na przykładzie płytki DVD dołączonej do teki o deportacjach
  3. dr Marek Lyszczyna (ŚCWiS), Paweł Steller – artysta deportowany
  4. dr Kornelia Banaś (OBEN IPN Katowice), Niektóre warianty wykorzystania zawartości drugiego wydania teki edukacyjnej o deportacjach w pracy edukacyjno-wychowawczej.

Zakwalifikowani uczestnicy otrzymali na swojego e-maila link do zalogowania się, co umożliwiło udział w szkoleniu. W terminie późniejszym uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatnie 1 egz. teki o deportacjach oraz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Opcje strony