Nawigacja

Konkursy historyczne

III Festiwal piosenki „O wolności” – zgłoszenia do 1 marca 2019

6 kwietnia 2019 r. w Teatrze Śląskim na Scenie w Malarni w Katowicach (ul. Teatralna 2) odbędzie się III edycja festiwalu piosenki „O wolności”. Celem konkursu jest pokazanie, w jaki sposób artyści podejmowali walkę z systemem komunistycznym. Tworzone przez nich pieśni dotykały wartości uniwersalnych, integrując społeczeństwo wokół idei niepodległości i wolności, a ich twórcy, tacy jak Jacek Kaczmarski czy Przemysław Gintrowski stali się bardami opozycji. Do dziś w mediach brzmią również utwory zespołów rockowych lat 80. XX w., które walczyły z cenzurą za pomocą słowa, wyrażając swój bunt przeciwko władzy i marząc o lepszej przyszłości. 

Celem konkursu, który odbywać się będzie w formie przeglądu muzycznego, jest przypomnienie ważnych dla historii Polski utworów oraz postaci ich twórców. Festiwal skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 25 lat. Do udziału zapraszamy zarówno amatorów jak i młodych artystów skupionych wokół szkół muzycznych, domów kultury, ognisk artystycznych, czy harcerstwa.

Organizatorzy: Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Partner: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego.

Zgłoszenia uczestników do 1 marca 2019 r.

Festiwal – 6 kwietnia 2019 r.

Miejsce przeglądu: Teatr Śląski, Scena w Malarni

ul. Teatralna 2, Katowice

 

KONTAKT:

Angelika Blinda, 32 207 07 15, angelika.blinda@ipn.gov.pl

Karol Chwastek, 32 601 21 08

karol.chwastek@scwis.pl

do góry