Nawigacja

Konkursy historyczne

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej "Śladami Niepodległości" – zgłoszenia do 26 maja 2018

Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ślady“ zaprasza wszystkich harcerzy, skautów działających w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju na I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Niepodległościowej „Śladami Niepodległości". Oddział IPN w Katowicach jest współorganizatorem wydarzenia. Festiwal jest odpowiedzią na potrzebę świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz sposobem na wyrażenie szacunku do Ojczyzny przez młodych ludzi z całej Polski w roku 2018 ogłoszonym jako „rok harcerski“. Festiwal będzie platformą spotkania harcerzy i skautów z różnych organizacji i środowisk, których wspólnym celem jest ocalenie od zapomnienia pamięci o historii naszego kraju oraz integracja młodych ludzi, dla których niepodległa Ojczyzna jest dobrem wspólnym. Tematyką Festiwalu będą piosenki niepodległościowe, niosące pochwałę wolności i niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczestnicy zaprezentują dwie piosenki harcerską lub turystyczną oraz niepodległościową.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 maja 2018r. (termin przedłużony)!

Podczas trwania festiwalu będzie czynna „Strefa Historia" prowadzona przez pracowników Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz grupy rekonstrukcyjnej. W programie liczne atrakcje, turniej gier  planszowych. Całą imprezę uświetni koncert gwiazd festiwalu: Wszyscy Byliśmy Harcerzami i Chwila Nieuwagi.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo w festiwalu uczestnik jest zobowiązany do wysłania uzupełnionej karty zgłoszeń na adres mailowy: sladami.niepodleglosci@gmail.com

Więcej informacji:

 https://web.facebook.com/sladaminiepodleglosci/?ref=bookmarks

 http://slady.org.pl/sladami-niepodleglosci/

Regulamin

Karta zgłoszeń

Festiwal odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w Rybniku-Boguszowicach Starych.

do góry