Nawigacja

Edukacja – Katowice

Oferta edukacyjna OBEN IPN w Katowicach na rok szkolny 2016/2017

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Oferta obowiązuje od września 2016 r. i zawiera lekcje, warsztaty, projekty edukacyjne, wystawy i konkursy.

Zgłoszeń do projektów edukacyjnych, konkursów i na lekcje z historii najnowszej można dokonywać drogą telefoniczną lub mailową od września 2016 r.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia odbywają się w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika „Przystanek Historia”, przy ul św. Jana 10, III p. (za wyjątkiem zajęć do projektów „Co kryją archiwa IPN” (podlinkowanie) oraz „Katowickie więzienie w okresie nazizmu i stalinizmu” (podlinkowanie)).

Każda grupa jest zobowiązana do przyjścia 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Jeśli grupa spóźni się więcej niż 15 minut, edukator ma prawo odwołać zajęcia lub je znacznie skrócić. Lekcje z historii najnowszej (podlinkowanie) trwają 90 minut i są przeznaczone dla grup liczących nie więcej niż 30 osób.

 

 

do góry