Nawigacja

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Sto lat dziejów polskiej techniki” – Bielsko-Biała, 17 stycznia 2019

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej został zorganizowany konkurs historyczny „Sto lat dziejów polskiej techniki”. Adresowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, oraz klas trzecich gimnazjalnych. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dziejami polskiej myśli technicznej oraz kształtowanie dumy z dorobku polskich konstruktorów.  Wydarzenie odbyło się pod patronatem Oddziału IPN w Katowicach oraz Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej.

Wyniki konkursu:

I miejsce Weronika Tokarczyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie, za prezentację pt.: „Wizjonerski polski samochód XX wieku FSO Syrena SPORT”.
II miejsce Jakub Rokita, Szkoła Podstawowa nr 38 w Bielsku-Białej, za prezentację pt.: „Konstrukcja lekkiego czołgu polskiego TKS z okresu kampanii wrześniowej”.
III miejsce Stanisław Wałga, Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie, za prezentację pt.: „Polskie konstrukcje techniczne. Motoryzacja XX wieku”.

Wyróżnienia:
Dominika Bajda, Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie, za prezentację pt.: „Kazimierz Prószyński”.
Julia Panic, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie, za prezentację pt.: „Fabryka samochodów małolitrażowych w Tychach”.
Sebastian Król, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, za prezentację pt.: „Profesor Jan Czochralski”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 17 stycznia 2019 r. w bielskim Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących.

 

 

do góry