Nawigacja

Aktualności

Spotkanie i dyskusja wokół książki dr. Rafała Łatki i ks. prof. Józefa Mareckiego „Kościół katolicki w Polsce rządzonej przez komunistów" – Częstochowa, 2 października 2018

2 października 2018 r., o godz. 16.00., w redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie odbyło się spotkanie i dyskusja wokół książki dr. Rafała Łatki i ks. prof. Józefa Mareckiego pt. „Kościół katolicki w Polsce rządzonej przez komunistów”. Na spotkaniu autorzy opowiedzieli m.in. o reakcji komunistów na Sobór Watykański II i związane z tym zmiany w polskim Kościele, o powołaniu specjalnej Grupy „D” i zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki, o agenturze wpływu w Kościele i wynikłych z tego problemach oraz o tym, co przyniosło władzy komunistycznej wybranie kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, uważanego przecież za jednego z najbardziej antykomunistycznych duchownych. Według ks. prof. Mareckiego polityka Kościoła reprezentowana przez Prymasów Wyszyńskiego i Glempa pozwoliła Kościołowi wyjść cało z walki z komunistyczną władzą. Na spotkaniu które trwało przeszło dwie godziny można było nabyć książkę podpisaną przez autorów.

Zapraszamy serdecznie do udziału w następnych promocji książek organizowanych przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz redakcję Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Emisja ze spotkania już wkrótce na stronie:

http://tv.niedziela.pl/

Foto: Magdalena Nowak/Tygodnik Katolicki "Niedziela"

do góry