Nawigacja

Aktualności

„Warsztaty komiksowe z historią w tle 1918-2018“ - 19-21 września 2018

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach zapraszają dzieci i młodzież na trzecią edycję warsztatów komiksowych z historią w tle, którym w tym roku będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warsztaty prowadzą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, autorzy komiksów, okładek do książek i czasopism, ilustracji, plakatów i grafik. Do ich najbardziej znanych i cenionych wydawnictw należy trzyczęściowy komiks „Monte Cassino".

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 10 lat. Zajęcia odbędą się 19-21 września, od godz. 14.30- 17.00 

Miejsce: Przystanek Historia, Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach przy ulicy św. Jana 10, III piętro.

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do tematyki spotkania, dotyczącym 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie prowadzący wyjaśnią w jaki sposób powstaje komiks: „W ciągu całego cyklu warsztatów pokażemy uczestnikom gdzie szukać inspiracji, pomysłów (książki, filmy, gry komputerowe), następnie jak napisać scenariusz do historii, którą wymyślą, potem jak przygotować do tego scenariusza storyboard, a na końcu jak narysować komiks. Naszym celem jest pokazanie uczestnikom, że jeśli tylko będą chcieli, mogą być nie tylko biernymi odbiorcami kultury, ale też aktywnymi twórcami” – zapowiadają organizatorzy. 

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: Tomasz Gonet tel.32/ 207 07 15; mail: tomasz.gonet@ipn.gov.pl

do góry