Nawigacja

Aktualności

Prelekcja prof. Włodzimierza Sulei „Socjalistyczna irredenta – koncepcja dążenia do niepodległości“ – Katowice, 22 stycznia 2018

Zapraszamy na cykl spotkań „Przystanek Niepodległość“

  • Prelekcja prof. Włodzimierza Sulei „Socjalistyczna irredenta – koncepcja dążenia do niepodległości“.
    Prelekcja prof. Włodzimierza Sulei „Socjalistyczna irredenta – koncepcja dążenia do niepodległości“.

Zapraszamy na nowy cykl historyczny „Przystanek Niepodległość“, który odbywać się będzie w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Katowicach im. H. Sławika. Spotkania, popularyzujące wiedzę na temat wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem w 1918 r. przez Polskę niepodległości, organizowane będą przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. Pretekstem jest przypadająca w tym roku 100. rocznica tego wydarzenia. Cykl stanie się okazją do spotkania z historykami, badaczami przeszłości, specjalistami z rożnych dyscyplin naukowych, autorami książek naukowych i popularnonaukowych związanych z wydarzeniami I połowy XX wieku. Dwa razy w miesiącu będziemy gościć w Przystanku Historia rożnych specjalistów z kraju i zagranicy, którzy przedstawią nam tematykę niepodległości postrzeganą z wielu perspektyw historycznych. Zaprezentujemy też nowe konteksty i interpretacje.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2018 r., o godz. 12.00, w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Katowicach im. H. Sławika, przy ul. św. Jana 10 (3 piętro). Prelekcję pt.: „Socjalistyczna irredenta – koncepcja dążenia do niepodległości“ wygłosi prof. Włodzimierz Suleja, dyrektor Biura Badań Historycznych IPN.

Wstęp wolny!

do góry