Nawigacja

Aktualności

Promocja książki Łukasza Borkowskiego „Żelazny” od „Łupaszki”. Ppor. Zdzisław Badocha (1925-1946) – Katowice, 29 listopada 2017

29 listopada 2017 r., o godz. 17.00, w Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach „Przystanek Historia”, przy ul. św. Jana 10, odbędzie się promocja książki „Żelazny” od „Łupaszki”. Ppor. Zdzisław Badocha (1925–1946), autorstwa Łukasza Borkowskiego z Oddziałowego Archiwum IPN w Katowicach.

Ppor. Zdzisław Badocha „Żelazny” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 r. Jego pogodny wizerunek zachowany na dziesiątkach fotografii budzi niemal natychmiastową sympatię i zachęca do poznania jego historii. Książka jest próbą uporządkowania i usystematyzowania stanu wiedzy o jednym z najlepszych żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W sposób naukowo udokumentowany autor przedstawił szczegółowo cały życiorys ppor. Badochy. Atutem pracy jest bogata część albumowa, prezentująca wiele nieznanych zdjęć i dokumentów ilustrujących postać ppor. „Żelaznego” w różnych okresach życia.
 
Wstęp wolny!
do góry